logodj2yicon2ficon2

Zajednički projekti podižu kvalitetu života

Srijeda, 28 Travanj 2021 17:35

U naselju Silaš, jednom od sedam naselja Općine Šodolovci, ove je godine Osječko-baranjska županija izgradila i opremila dječje igralište, što je koštalo 119.000 kuna, no u protekle četiri godine Županija je na područje ove općine investirala ukupno 6,10 milijuna kuna u razne projekte. O tomu, kao i budućim projektima danas (28. travnja 2021. godine) u Šodolovcima su razgovarali župan Ivan Anušić i načelnik Općine Šodolovci Dragan Zorić.

- Općina Šodolovci je još jedna u nizu općina s kojom imamo vrlo dobru suradnju i s kojom razvijamo ključne projekte važne za podizanje kvalitete života njezinih žitelja. Zajednički sufinanciramo besplatan školski obrok za sve osnovnoškolce, a Županija s gotovo 120.000 kuna sudjeluje u izgradnji i opremanju dječjeg vrtića u naselju Silaš koje će uskoro biti dovršeno. Jedan od najvećih projekata koje je Osječko-baranjska županija financirala na području Općine Šodolovci je projekt razminiranja, a u koji je uloženo 5,5 milijuna kuna jer su ovo zadnja mjesta na području naše županije koja su ostala minski sumnjiva nakon Domovinskog rata - rekao je župan Anušić i dodao kako vjeruje u razvoj novih projekata i u budućnosti.

Načelnik Dragan Zorić podsjetio je da je preuzeo mandat načelnika prije dvije godine, nakon iznenadne smrti tadašnjeg načelnika, te istaknuo kako je zadovoljan suradnjom sa Županijom.

- Uz projekt razminiranja, izgradnju dječjeg igrališta i druge projekte koje je naveo župan Anušić, jedan od važnijih projekata koje smo realizirali u suradnji s Osječko-baranjskom županijom je i nasipanje otresnica, što je nama jako bitno jer se većina stanovništva bavi ratarstvom. Nadam se da će i u daljnjoj suradnji Županija i župan imati razumijevanja za naše potrebe, koje su velike jer naša općina spada u prvu skupinu po indeksu nerazvijenosti, imamo mali proračun te smo slabiji u svim prijavama na natječaje - kazao je načelnik Zorić.