Grad Đakovo poziva sve građane na obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata te žrtve Vukovara i Škabrnje, u ponedjeljak, 17. studenoga u 17:00 sati, kod Spomenika hrvatskim braniteljima na Vijencu kardinala Alojzija Stepinca.
Program započinje polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća delegacije Grada Đakova, pripadnika Hrvatske vojske i policije, udruga proisteklih iz Domovinskog rata i političkih stranaka.
Molitvu predvodi vlč. Alojz Kovaček, župnik Župe Svih svetih Đakovo.
U prigodnom programu sudjeluju učenici Srednje strukovne škole Antuna Horvata i Zbor OŠ „Ivan Goran Kovačić“ pod ravnanjem prof. Magdalene Goluže.
Nakon službenog dijela slijedi paljenje svijeća za žrtve Vukovara i Škabrnje. Pozivamo roditelje i djecu vrtića, učenike osnovnih i srednjih škola, studente i sve građane da zajedno upalimo svjetlo sjećanja i zahvalnosti.
